تازه‌ها
06 اسفند 1396

آخرین اخبار از وضعیت چند تن از دراویش بازداشت‌‌شده

حال چند تن از دراویش که با اعمال خشونت شدید در خیابان گلستان هفتم بازداشت شده‌اند وخیم گزارش شده است.

به گزارش خبرنگار مجذوبان نور و به نقل از کمیته پیگیری دراویش زندانی؛ حال چند تن از دراویش که با اعمال خشونت شدید در خیابان گلستان هفتم بازداشت شده‌اند وخیم گزارش شده است.

- امیر نوری از ناحیه‌ی دست دچار جراحات شده است که منجر به قطع انگشت گردیده و با جراحات دیگری مانند شکستی سر و کبودی‌های فراوان همراه است. آقای نوری به همراه ۳۰ نفر درویش دیگر که وضعیت جسمی آنها نیز وخیم گزارش شده است به حفاظت اداره اطلاعات فرستاده‌ شدند که از آنجا با همین وضعیت به دادسرای زندان اوین تحویل داده شوند. طبق این گزارش مأمورین امنیتی از دادن هرگونه امکانات درمانی به آنها خودداری کرده‌اند. ضمناً به گفته‌ی دراویش بازداشتی؛ مأمورین جهت تفهیم اتهام بازداشتی‌های حوادث گلستان هفتم از فرم‌هایی استفاده می‌کنند که از متن یکسان و ازقبل آماده‌شده برخوردار است.

- آقای کسری نوری از ناحیه‌ی دست و سر دچار شکستگی و به علت ضربات وارده‌ی مأمورین صورت وی به‌طور کامل کبود و سیاه شده است و با همین شرایط جسمی بد، ایشان را به زندان اوین منتقل کرده‌اند. میزان جراحات این درویش گنابادی به اندازه‌ای بوده که به گفته‌ی شاهدان عینی آقای نوری مدتی را در اغما بسر برده بودند. یکی دیگر از دراویش بازداشتی به نام آقای سخاوت سلیمی هم به همراه ایشان به زندان اوین منتقل شده است.

- دکتر محمود تقی‌پور نیز از ناحیه‌ی شکم مورد اصابت گلوله قرار گرفته و مورد جراحی قرار گرفته است. به گفته‌ی پزشکان معالج؛ این درویش گنابادی دچار افت شدید هموگلوبین خون گردیده و طحال وی نیز پاره شده است. وی در حال حاضر در بیمارستان بقیةالله تهران تحت کنترل نیروهای امنیتی بستری است.

- پوریا نوری یکی دیگر از دراویش بازداشتی نیز به دلیل شدت صدمات واردشده از وضعیت جسمی مناسبی برخوردار نیستند و ایشان در بیمارستان امام خمینی تحت کنترل نیروهای امنیتی بستری شده‌اند.

- رضا انتصاری یکی دیگر از دراویش بازداشتی با اینکه شرایط جسمی وخیمی داشته و مدتی در اغما بوده است؛ از بیمارستان سجاد به زندان اوین منتقل شده است. به گفته‌ی شاهدان این درویش گنابادی نیاز فوری به مراقبت پزشکی دارند.

- بهنود رستمی نیز به علت شرایط بحرانی جسمی هنوز در بیمارستان سجاد تحت کنترل نیروهای امنیتی بستری است.

 

آخرین وضعیت دراویش زن محبوس در زندان قرچک

خانواده بانوان درویش زندانی به همراه وکیل دادگستری جهت رسیدگی به وضعیت دراویش زن بازداشتی به زندان قرچک مراجعه کردند.

خانواده‌ی این افراد، از مسئولین زندان درخواست ملاقات و اجازه‌ی انتقال مقداری لباس و اقلام دارویی و بهداشتی به این بانوان درویش را داشتند که مسئولین زندان با بیان اینکه این بانوان در بخش قرنطینه زندان نگهداری می‌شوند با این درخواست موافقت نکردند.

این در حالی‌ست که مسئولین زندان از پذیرش وکالت وکیل خانواده‌ی این دراویش نیز خودداری کردند.

طبق این گزارش پرونده‌ی این دراویش در شعبه ۳ دادسرای امنیت تهران است و برای چند تن از این دراویشِ زن بازداشتی قرار وثیقه و برای مابقی آنان قرار بازداشت موقت صادر شده است. 

اسامی این دراویش زن به شرح زیر است:

دکتر نازیلا نوری
شکوفه یداللهی
سپیده مرادی
سیما انتصاری
شیما انتصاری
شهناز کیانی
مریم افراسیابی
الهام احمدی
آویشا جلال الدین
معصومه باراکوهی

 

مجذوبان نور

 نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.