چاپ کردن این صفحه
29 بهمن 1393

صدور حکم اعدام برای روحانی متخصص استخاره در قم

  سخنگوی قوه قضائیه صدور حکم اعدام مجید جعفری‌تبار، روحانی سرشناس شهر قم و همسر وی را تأیید کرده است. از جمله اتهامات این روحانی که به دلیل گرفتن "استخاره‌" شهرت داشته، "ارتباط با اجنه" عنوان شده است.

  غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه روز سه‌شنبه (۱۷ فوریه / ۲۸ بهمن) در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا (خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی) تأیید کرد که حکم اعدام مجید جعفری‌تبار، یکی از روحانیون مشهور شهر قم و همسر وی، مینا مناقب صادر شده است. به گفته محسنی اژه‌ای حکم صادره از سوی دادگاه ویژه روحانیت برای این افراد "بدوی بوده و قابل تجدید نظر" است.

  مجید جعفری‌تبار به خاطر "استخاره‌هایی" که می‌گرفت، شهرت داشت. سایت سحام نیوز نیز در گزارشی در این ارتباط نوشته است که گستره شهرت این روحانی تا جایی رسیده بوده که در سال‌های گذشته دفتر وی با راه‌اندازی ۱۳۲ خط تلفن به صورت ۲۴ ساعته به سئوالات و درخواست‌های مراجعه‌کنندگان چه ساکن در ایران و چه ایرانیان خارج از کشور پاسخ می‌داده است.

  گفته شده است که این روحانی به اتهام "مالی، مرید و مرادبازی، ارتباط با اجنه و ادعای رابطه با امام زمان" بازداشت و بیش از ۶ ماه است که در سلول انفرادی زندان لنگرود در شهر کاشان در حبس به سر می‌برد. همسر وی نیز به اتهام "مشارکت در جرم" به اعدام محکوم شده است.

   

  نوادگان "چهارمین شهید محراب"

  مجید جعفری‌تبار و همسرش نوه‌های آیت‌الله صدوقی، روحانی سرشناسی هستند که تیرماه سال ۱۳۶۱ ترور شده بود. در ایران از آیت‌الله صدوقی به عنوان "چهارمین شهید محراب" یاد می‌کنند.

  سایت سحام نیوز در گزارش خود نوشته است که مجید جعفری‌تبار پیش از بازداشت، در حالیکه شرایط جسمی مناسبی ندا‌شته، مدتی را در حصر خانگی بوده است.

  سایت تابناک نیز به نقل از معاون اول قوه قضاییه از صدور حکم اعدام برای این روحانی ساکن شهر قم گزارش داده و ذکر کرده است که این حکم بدوی بوده و می‌توان به آن اعتراض کرد.

  پیش‌تر محمدجعفر منتظری، رئیس دادگاه ویژه روحانیت، از اظهار نظر در مورد این حکم و جزئیات پرونده خودداری کرده و گفته بود: «بنا نداریم اخبار ویژه مربوط به دادگاه ویژه روحانیت را منتشر کنیم.»

  پیش از این تصاویری از حسن روحانی در کنار مجید جعفری‌تبار منتشر شده بود که گفته می‌شد به دیدار این دو در اردیبهشت سال ۱۳۹۲ در جریان سفر انتخاباتی حسن روحانی به شهر قم باز می‌گردد.

  عدم اطلاع‌رسانی رسمی

  به نوشته پایگاه خبری شیعه آنلاین مجید جعفر‌ی‌تبار در سال ۱۳۴۰ در خانواده‌ای مذهبی در قم متولد شده و از اواسط دهه ۱۳۷۰ به دلیل گرفتن استخاره‌های دقیق به شهرت رسید.

  بازداشت و صدور حکم اعدام برای وی و همسرش در حالی است که در ماه‌های اخیر اطلاع‌رسانی دقیق و رسمی از وضعیت وی توسط هیچ‌مقام مسئولی صورت نگرفته و به نوشته شیعه‌آنلاین، همین امر موجب شده تا شایعاتی پیرامون وضعیت او بیش از همه در شهر قم پخش شود.

  در همین حال وبسایت محمد جعفری‌تبار نیز از چند ماه پیش مسدود شده و دسترسی به آن ممکن نیست.

   

  منبع:صدای  آلمان دویچه وله