چاپ کردن این صفحه
08 مهر 1394

ملاقات همسر کشیش سعید عابدینی با سفیر آمریکا در سازمان ملل

  سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد گفته است که همچنان موضوع آزادی کشیش سعید عابدینی را از طریق مجاری سازمان ملل پی گیری می کند .

  به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران “محبت نیوز”، نغمه عابدینی همسر کشیش نوکیش مسیحی زندانی ایرانی – آمریکائی که همچنان در زندان رجائی شهر کرج زندانی می باشد، توسط سامانتا پاور سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد پذیرفته شد.

  در این ملاقات که در محل هیئت نمایندگی آمریکا در نیویورک انجام شد خانم سامانتا پاور گفت که همچنان موضوع آزادی سعید عابدینی را از طریق مجاری سازمان ملل پی گیری می کند و تا حصول نتیجه دست از تلاش در این زمینه بر نخواهد داشت.

  طی دیدار روز جمعه ۲٧ شهریور (۱۸ سپتامبر ۲۰۱۵) که سی دقیقه طول کشید خانم “تیفانی ان بارانس” مدیر بخش حقوق بین المللی سازمان آمریکائی برای قانون و عدالت (ACLJ) نیز در کنار نغمه عابدینی حضور داشت.

  سفیرایالات متحده در سازمان ملل همسر سعید عابدینی و همراهش را دفتر کار خود ملاقات کرد و به آنها اطمینان داد که درباره پرونده این کشیش زندانی هم با هیئت نمایندگی ایران و هم نمایندگی سایر کشورها ی عضو سازمان ملل رایزنی خواهد کرد.

  نغمه عابدینی پس از این دیدار در جمع خبرنگاران ملاقات با خانم پاور را بسیار لذت بخش و امیدوار کننده خواند. او گفت: “از اینکه توانستم مستقیم و رودر رو با خانم سفیر پاور ملاقات کنم و پی گیر پرونده سعید از این طریق نیز بشوم بسیار راضی هستم. من که با دعای فراوان در نزد خداوند برای این ملاقات آماده شده بودم، بعد از ملاقات بسیار دلگرم تر از پیش شدم و احساس قوت بیشتری برای ادامه فعالیتهایم پیدا کردم. “

  به نقل از سازمان آ سی جی ال تا کنون بیش از ۲۵۰ هزار نامه از سوی اشخاص و سازمانهای مختلف در ایالات متحده و بقیه دنیا برای بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد ارسال شده است که در همه آنها امضا کنندگان خواهان آزادی سعید عابدینی از زندان جمهوری اسلامی شده اند. نگارندگان نامه ها مصرانه از دبیر کل سازمان ملل متحد تقاضا کرده اند فشار بیشتری بر جمهوری اسلامی وارد سازند تا این زندانی عقیدتی را که به خاطر مسیحی بودن مجازات می شود آزاد سازند.

  همسر کشیش عابدینی قرار است روز شنبه ۲۰ سپتامبر در اجلاس نمایندگان مجالس پنجاه کشور جهان که برای بررسی موضوع آزادی مذهبی در نیویورک گرد هم می آیند شرکت کند و طی آن با نمایندگان پارلمانهای حاضر در این جلسه پیرامون آزادی همسرش گفتگو کند. این اجلاس در حاشیه جلسه قریب الوقوع سالانه سران مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار می شود.

   

  کشیش سعید عابدینی در جریان سفری که «برای بازدید از خانواده و پیگیری تاسیس یک پرورشگاه» به ایران داشته است، از ۵ مهر ماه ۱۳۹۱ در زندان اوین در حبس بوده است. دادگاه اتهام این نوکیش مسیحی را « تشکیل کلیساهای خانگی به قصد برهم زدن امنیت کشور و تبانی جهت ارتکاب جرم» عنوان کرد. دادگاه اولیه این نوکیش مسیحی را به ۸ سال زندان محکوم کرد و دادگاه تجدید نظر نیز این حکم را تائید نمود.

   

  خانم نغمه عابدینی در ژانویه سال جاری میلادی با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا ملاقات کرد. او در طی سه سال گذشته چندین بار در مجالس قانون گذاری آمریکا نیز حضور یافته و با نمایندگان مردم ایالات متحده درباره آزادی همسرش صحبت نموده است.

  محبت نیوز