چاپ کردن این صفحه
01 آبان 1394

بیش از شش سال بلاتکلیفی هفت زندانی سنی‌مذهب

- هفت زندانی عقیدتی اهل سنت بیش از شش سال است که در بازداشت و در وضعیت بلاتکلیف در زندانهای مختلف کشور به سر می برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هفت زندانی سنی‌مذهب به نام های داود عبداللهی، کامران شیخه، فرهاد سلیمی، انور خضری، خسرو بشارت، قاسم ابسته و ایوب کریمی که در سال ۸۸ دستگیر شدند، پس از بیش از شش سال از بازداشت هنوز در وضعیت بلاتکلیف به سر می برند.

این هفت فعال اهل سنت در سال سال ۸۸ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت مذهبی دستگیرشدند. ایشان حدود دو ماه در سلول های اداره اطلاعات ارومیه مورد بازجویی، بازداشت و بدرفتاری قرار داشته و پس از آن حدود شش ماه در زندان مهاباد نگهداری شدند. بنا به همین گزارش این زندانیان در زندان مهاباد به دلیل قبول نکردن اتهامات خود موردبدرفتاری قرار می گرفتند.

این زندانیان پس از آن مدت یک ماه ونیم را در زندان ارومیه به سر برده و سپس به مدت شش ماه در بند ۳۵۰ زندان اوین در بازداشت بودند. سرانجام این زندانیان به زندان رجائی شهر کرج و بند چهار، سالن ده این زندان فرستاده شدند.

بنا بر همین گزارش روز بیست و هفتم مهر ماه دو تن از این زندانیان به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برای برگزاری جلسه دادگاه احضار شدند. که جلسه دادگاه به دلیل عدم حضور وکلای تسخیری ایشان برگزار نشد و دادگاه از سوی قاضی مقیسه به جلسه دیگری موکول شد.

منبع هرانا