تازه‌ها
24 آبان 1393

گزارش آیت ا... کاظمینی بروجردی، از احکام ضد بشری دستگاه قضایی ویژه

گزارشی از رفتارهای غیر انسانی و تفتیش عقائد مذهبی در زندانهای  جمهوری  اسلامی  که  توسط     آیت ا... کاظمینی بروجردی  نوشته شده و در اختیار فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران جهت ارسال به سازمانهای حقوق بشر و انتشار در رسانه ها قرار داده شده است

 

دیده بان ادیان و مذاهب - گزارشی از رفتارهای غیر انسانی و تفتیش عقائد مذهبی در زندانهای  جمهوری  اسلامی که توسط    آیت ا... کاظمینی بروجردی  نوشته شده و در اختیار فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران جهت ارسال به سازمانهای حقوق بشر و انتشار در رسانه ها قرار داده شده است.

متن گزارش به قرار زیر می باشد:

مدتی است که فعل و انفعالات ایذائی بر من زندانی هفت ساله ی مخالف با شعار دیانت ما عین سیاست ماست، بسیار شده و این به خاطر تعویض ریاست های ویژه اطلاعات روحانیت است.

آنچه که در خیابان مقدس اردبیلی زعفرانیه تهران، بدون تابلو و با پوشش سنگین امنیتی و حفاظتی و در کنار فرمانداری شمیرانات قرار دارد، به گفته خودشان، دادگاه و دادسرای ویژه روحانیت می باشد که به ظاهر مسئول برخورد با تخلفات آخوندهای ایران است.

اما این یک پوشش شیطانی و پوسته مصلحتی می باشد که در حقیقت، کار اعمال سانسور دینی و تفتیش عقائد مذهبی را دنبال می کنند، سران این محکمه اعتقادی را رهبر انقلاب حاکم، تایید و نصب می کند و همه گونه اختیاری را به هر شکل و عنوان به آنها داده.

سالهای متمادی، محمد سلیمی با حفظ سمت، عضو شورای نگهبان نیز بود و علی رازینی که او نیز رئیس دیوان عدالت بوده بر اریکه قدرت ولّی مطلقه داده، اسب خشونت و قساوت را می تاختند و امروز به جای آنها، رئیسی، معاون قوه قضائیه و منتظری، رئیس فعلی دیوان عدالت، منصوب شده اند و برنامه های ضد بشری موجود را ادامه می دهند.

علی رازینی ، چند سال قبل در یک تهاجم تهدید آمیز گفت: در این سالهای مدیریتم در ویژه ، حکم اعدام ده ها هزار نفر را امضا کرده ام، 20 سال پیش در نخستین حمله ای که به من نمودند و مرا در حین اقامه نماز از مسجد همت آباد میدان منیریه به آن مکان سلاخی بردند.

محسنی اژه ای، دادستان ویژه تهران بود و در حین آزار و اذیتم گفت : خیال نکنی که چون سیدی تو را رها می کنم از نظر من سید، فقط ، خمینی و خامنه ای است و من شخصا هزاران سید را بعد از انقلاب کشته ام، سابقه 33 ساله شکنجه گاه ویژه ، نشان می دهد که خون بسیاری از مراجع و علما و روحانیون را به راحتی ریخته اند که اعظم و اکبر آنها ، آیت الله سید کاظم شریعتمداری است که اعلم مجتهدین کشور بود و مرجعیت عامه شیعیان را به عهده داشت.

دستگاه به ظاهر قضائی ویژه ، بخشی از شعبات پنهانی وزارت اطلاعات است که همواره اعضای برجسته آن به ریاست وزارت مذکور می رسیدند و بند مخوف 209 در اوین، جایگاه زبان بریدن و دست و پا زدن مظلومین می باشد و من طی 6 ماهی که در آنجا بودم با کابل و باتوم و مشت و لگد ، عذاب می گشتم .

سید حسین کاظمینی بروجردی

تیرماه 1391

گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

منبع: متن گزارش از فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران


  1391/05/01

 نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.