تازه‌ها
13 تیر 1394

بازداشت موقت یکی از اعضای مکتب قرآن توسط نیروهای اماکن دهگلان

کاکه " محمد نادر ویسی" ( از اعضای مکتب قرآن در دهگلان) توسط نیروهای اماکن پس از بازداشت و بازجویی – با قرار کارت شناسایی و حکم کارگزینی – تا صدور حکم نهایی مرخص شد.

ماجرا از این قرار بود که : مدتی پیش، اداره ی اماکن نیروهای انتظامی دهگلان، با کاکه محمد تماس می گیرند که : شما تصادف کرده اید و باید به این اداره مراجعه کنید، کاکه محمد نیز با انکار موضوع تصادف، اعلام می دارد: که به اماکن نخواهم آمد.

 

پس از چند روز نیروهای اماکن! به منزل ایشان حمله ور شده و با تفتیش منزل، جزوات مکتب قرآن و عکس کاکه احمد و نیز تبلت شخصی کاکه محمد را با خود می برند؛ پس از حدود یک روز بازداشت، دادستان عمومی در مورد فعالیتهای مکتب قرآن، همان سؤالات تکراری که  در بازجوییها مرسوم است را از او می پرسد و کاکه محمد هم مواضع همیشگی مکتب قرآن- تزکیه خود و دعوت و هدایت دیگران بدون فعالیتهای سیاسی – را برای دادستان تشریح می کند. تا به این تاریخ ( ۸/۴/۹۴ ) کاکه محمد منتظر حکم نهایی می باشد.

 

این هم از جریان پرونده ی ساختگی تصادف موهوم که سر از تفتیش عقاید دینی در آورده است.

 

اجرای حکم ۴ ماه زندان برای یکی از اعضای مکتب قرآن

کاکه ” سلام فرجی ” ( یکی از اعضای مکتب قرآن در مریوان) کارمند رسمی آموزش و پرورش سروآباد به خاطر هم مسیری با حرکت مکتب قرآن و پیروی از کاکه احمد مفتی زاده به ۴ ماه زندان محکوم ودر روز چهارشنبه ۲۰/۳/۹۴ روانه ی زندان شد.

شورای مدیریت مکتب قرآن ضمن محکوم کردن این برخوردهای تکراری، قضاوت را به وجدانهای بیدار و زنده ی بشری می سپارد.

حکم مهاجرت اجباری و منع امامت برای امام جماعت اهل سنت کُرد

 به دستور اطلاعات و با حکم مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور- - کاکه “محی الدین محمد زاده”امام جمعه و جماعت “روستای کوله” از توابع شهرستان دیواندره، محکوم به ترک امامت واخراج از روستای مذکور شد.

منبع :مکتب فرآن

 

 نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.