تازه‌ها
08 شهریور 1394

بازداشت دو تن از شاگردان محمدعلی طاهری توسط قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران

دو تن از مربیان عرفان حلقه به زندان اوین و ورامین منتقل شدند، این دوتن که در مجموع به ۷ سال حبس محکوم شده‌اند برای اجرای حکم و تحمل حبس به زندان معرفی شدند.

به گزارش «سحام»، صبح روز سه شنبه سوم شهریور «فهیمه اعرفی» توسط عوامل قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران، در منزل خود بازداشت شد و برای تحمل ۵ سال حبس به اتهام «توهین به مقدسات» روانه زندان زنان قرچک ورامین شد.

به خانم اعرفی پیش از بازداشت هیچ‌گونه احضار کتبی یا شفاهی ابلاغ نشده بود و وی به صورت غافلگیرانه بازداشت شد. مأموران بدون استفاده از آیفون تصویری پس از باز شدن در پارکینگ ساختمان به واسطه رفت‌وآمد همسایگان، مخفیانه وارد منزل وی شده و تا پشت در آپارتمان آمده بودند.

خانم اعرفی پیش از این دو بار بازداشت شده است. در اولین بازداشت در هشتم آبان ۱۳۹۲، مأمورین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران با همراهی نیروهای شبه نظامی (لباس‌شخصی مسلح) با هجوم پارتیزانی به منزل خانم اعرفی، اقدام به رفتار خشونت آمیز، سرقت طلا و سکه کردند و علی‌رغم اعتراض و قید کتبی در پرونده، به جز موبایل‌ها، لپ تاپ، دوربین و کیس کامپیوتر (که جزو اموال متهم نبوده و به صورت آسیب دیده و شکسته بازگرداندند)، سایر اموال سرقتی از منزل این فعال عقیدتی را تحویل ندادند. پس از اولین مرحله استرداد اموال، به دلیل اعتراض خانم اعرفی نسبت به سرقت سکه‌های طلای فرزند ۲۲ ساله‌شان، در همان شب یک سارق حرفه‌ای، منزل این خانواده را مورد سرقت قرار داد و فقط پول و یک سکه دیگر را به سرقت برد! به نظر می‌رسد مأمورین با این‌کار قصد تهدید خانواده را داشته‌اند. در بازداشت نخست، اعرفی ۳۰ روز را در بازداشت (۱۳ روز انفرادی در اوین و ۱۷ روز در ندامتگاه نسوان قرچک) گذراند.

در هجوم دوم به منزل خانواده اعرفی در بیست و نهم آبان ۱۳۹۲ و با استفاده از همان شیوه نخست، ماموران همسر این عضو فعال عرفان حلقه را به دلیل اعتراض به رفتار غیر انسانی و غیرقانونی بازداشت کردند. فهیمه اعرفی در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ این‌بار به دلیل اعتراض به انحراف شدید در سیستم دادرسی و باطل بودن رأی دادگاه ناصالح از خیابان ربوده شد و به مدت ۴۲ روز (۸ روز انفرادی در اوین و زیر فشار بازجویی و ۱۷ روز اعزام به قرچک ورامین) تحمل حبس کرد. لازم به ذکر است دو روز پیش از ربوده شدن خانم اعرفی در خیابان، اعتراض ۶ صفحه‌ای وی به روند دادرسی، رسما تحویل دادگاه و ضمیمه پرونده شده بود.

پیش از این زیبا پورحبیب که خود را در تاریخ دهم تیرماه برای اجرای حکم سه سال حبس به زندان اوین معرفی کرده بود، به زندان زنان قرچک ورامین منتقل گردیده است.

زندان زنان شهرری (قرچک ورامین) یکی از زندان‌های ایران است که مخصوص نگهداری زندانیان زن با جرایم عمومی است. این زندان، فضایی است که فاقد استانداردهای لازم جهت نگهداری زندانیان می‌باشد و در آن هزار زن زندانی با جرایم کیفری مانند قتل، دزدی و قاچاق مواد مخدر نگهداری می‌شوند. زندانیان زن زندان قرچک ورامین، در شرایط بسیار بد در سوله‌هایی که گنجایش نگهداری تعداد افراد محدودتری را دارند، ایام حبس خود را می‌گذرانند. این در حالی‌است که بیشتر بانوان زندانی با جرایم عقیدتی و سیاسی در تهران، محکومیت خود را در بند زنان سیاسی زندان اوین سپری می‌کنند!

خانواده اعرفی: معنای عدالت در جمهوری اسلامی؛ یک‌طرف الطاف ویژه، طرف دیگر بازداشت و انتقام سرکوب‌گرانه

خانواده فهیمه اعرافی به بازداشت خارج از ضوابط قانونی فهمیه اعرفی واکنش نشان داده و اعتراض کردند.

به گزارش «سحام»، متن نامه اعتراضی خانواده خانم اعرفی به شرح زیر است:

به نام بی نام او
سند غیرقابل انکار دیگری از بیداد و انحراف شدید در سیستم به ظاهر دادرسی قوه قضائیه جامعه اسلامی!!!

صبح روز سه شنبه ۱۳۰۴/۰۶/۰۳ خانم فهیمه اعرفی برای تحمل مجازات ۵ ساله اتهام (به جرم هرگز مرتکب نشده توهین به مقدسات)، توسط عواملی از قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران از محل منزل برده شد و به زندان قرچک ورامین منتقل گردید!

لازم به یادآوری است که از منظر این خانواده، نه تنها هرگز رسیدگی به اعتراض شش صفحه‌ای کاملا مستند و مرتبط ایشان نسبت به نحوه صدور رأی بدوی، در دادگاه صالحه‌ای صورت نگرفته، بلکه نتیجه مدلل و قانون‌مندی نیز از سوی دادگاه تجدیدنظر، قبلا به متهم ابلاغ نشده است! لذا عوامل دستگاه قضا، تنها با صدور نامه جلب از سوی دادیار اجرای احکام اوین اقدام به تأیید و کارسازی غافلگیرانه برای اجرای حکم بدوی نموده‌اند!

بدیهی است تداوم این‌گونه رویه‌های ناصواب و فرافکن به منزله تبانی سیستم دادرسی جامعه اسلامی به نفع افراد و یا گروهی خاص و صاحب نفوذ در نظام (با عنوان اتهام زننده‌ای مقدس) و نقض کامل بی طرفی و استقلال قوه قضائیه در صدور و اجرای احکام مربوطه به منظور تشدید و ناامنی، ترس، تشویش و تشکیک اذهان عمومی نسبت به سلامت و عدالت ارکان نظام اسلامی محسوب می‌گردد!

معنای نوین عدالت و دادرسی: یک طرف دعوا با وثاقت گزارش اولیه در همان آغاز دعوا و دریافت مجوزها و الطاف ویژه سلام و تحیات و… و طرف دیگر، بگیر و ببند و تهاجم به منزل و محل کار و سرقت اموال و لوازم و حذف و نادیده گرفتن اسناد و مدارک شواهد متعدد مثبته و بازجویی تحت فشار و مورد غضب و انتقام سرکوب‌گرانه با صدور و اجرای تحمیلی احکام ویژه مقامات قضا و سیستم دادرسی و …!!!

این خانواده ضمن تواصی به حق و صبر، هم‌چنان با تأسی به وکالت و عدالت خداوند رحمان به طور جدی پیگیر این آزمون مهم و سرنوشت ساز می باشد.

با آرزوی توفیق الهی
خانواده فهیمه اعرفی
چهارم شهریور ۱۳۹۴

عزت‌الملوک طاهری: در پرونده پسرم هیچ دلیلی برای صدور حکم اعدام وجود ندارد

عزت‌الملوک طاهری مادر محمدعلی طاهری بنیان‌گذار عرفان حلقه، در متنی که آن را منتشر کرده، معتقد است«بنابر نظر کارشناسان حقوقى، هیچ دلیل قانونى جهت صدور این حکم (اعدام) وجود ندارد و همین امر از موجبات احساس تکلیف عده‌اى از افراد جهت مراجعه به منزل مراجع تقلید و درخواست انصراف آن‌ها از فتواى خود بوده است زیرا فتواهاى این آیات عظام مستند حکم اعدام آقاى طاهرى واقع شده است.»

به گزارش «سحام» متن نامه عزت‌الملوک طاهری که روز پنج‌شنبه پمجک شهریورماه خطاب به شاگردان محمدعلی طاهری منتشر شده، به شرح زیر است

بِسْم الله ارحمن الرحیم
همدلان ویاران عزیز

امروز پانزدهمین روزى است که عزیز در بندمان آقاى محمدعلى طاهرى در اعتصاب غذا هستند. دیروز همسرشان با ایشان در زندان اوین ملاقات داشت و از ایشان خواهش کرد که براى حفظ سلامتى خود اعتصاب غذایش را بشکند ولى آقاى طاهرى موافقت نکردند و گفتند اعتصاب غذاى من به دلایل زیراست:

١- حکم إعدام ناعادلانه‌اى که برایم صادر شده و تاکنون به خودم ابلاغ نشده،
٢- قلم و کاغذ در اختیارم نمى‌گذارند تا دفاعیه‌ام را براى دادگاه بعدى بنویسم،
٣- به من ملاقات با وکیل نمى‌دهند و اگر هم با تلاش وقتى داده شود زمانش بسیار کوتاه و در حدود بیست دقیقه است و در چنین فاصله زمانى کوتاه وکیل نمى‌تواند در جریان پرونده‌ام قرار گیرد،
۴- در دادگاه قبلى به دفاعیاتم توجه نشده و حکم بر اساس فشار و اعمال اراده‌هاى سیاسى-امنیتى بر دادگاه صادر شده و بدین‌وسیله نظام قانونى کشور را به سخره گرفته‌اند،
۵- خواهان ارایه ۲۰۰ صفحه‌اى دفاعیاتم به دادگاه هستم که در مقابل کتاب «افسون حلقه» که علیه بنده نوشته شده، به رشته تحریر درآوردم و همراه با ۵۰ صفحه استناد قرآنى به آقاى رحیمی بازجوی‌شان داده شد که در اختیار عموم قرار گیرد،
۶- خواهان سه کارشناس دادگسترى جهت بررسى پرونده‌ام مى باشم،
٧- خواهان دادگاه علنى و بی‌طرف هستم.

فرزندان عزیزم

از روزى که حکم غیر منتظره اعدام براى آقاى طاهرى که یک مسلمان و معتقد به دین مبین اسلام صادر شده، هنوز در بهت هستیم زیرا بنابر نظر کارشناسان حقوقى هیچ دلیل قانونى جهت صدور این حکم وجود ندارد و همین امر از موجبات احساس تکلیف عده‌اى از افراد جهت مراجعه به منزل مراجع تقلید و درخواست انصراف آن‌ها از فتواى خود بوده است زیرا فتواهاى این آیات عظام مستند حکم اعدام آقاى طاهرى واقع شده است.

متاسفانه در این مراجعات به منازل مراجع تقلید، وصول اخبار نگران کننده در خصوص بى‌حرمتى به چند فرزندم، مرا شرم‌سار آن عزیزان کرد.با چشم اشک‌بار و سرى افکنده از تک تک شما پوزش مى‌خواهم و بخشش امروز و فرادى قیامت را از شما فرزندانم خواستارم.

از مراجع تقلید محترم حضرت آیت الله صافى گلپایگانى وحضرت آیت الله مکارم شیرازى تقاضا مى‌کنم که به این موضوع مهم توجه فرمایند که در پشت جریانى که مصرانه در پى سوق دادن پرونده بسیار ساده فرزندم به مسیر کنونى و صدور حکم اعدام بوده است، خطوط مرموز دشمنان قسم خورده ایران و اسلام را ببینند که آن‌ها قصد در برهم زدن امنیت کشور و تشدید اختلافات و به خصوص پس از پیروزى بزرگ مذاکرات هسته‌اى ایران به وسیله افراد مرموزى درصدد مشکل آفرینى از طریق این نوع اقدامات هستند.

از مقام محترم رهبرى، ریاست محترم جمهورى، رئیس محترم قوه قضائیه و مسؤلان کشور تقاضا داریم در مورد این مسئله توجه خاصى مبذول داشته و مانع شوند که هزاران نَفَر از شاگردان آقاى طاهرى به این عقیده برسند که «در نظام جمهورى اسلامى مى‌توان افرادى را صرفآ به خاطر عقیده و آن‌هم عقیده‌اى که منطبق باعرفان سنتى است، محکوم به اعدام کرد.»

در خاتمه به اطلاع عزیزان مى‌رسانیم که وکلاى محترم آقاى طاهرى در حال کامل کردن دفاعیه هستند و به زودى آن را تسلیم دادگاه خواهند کرد و اطمینان داریم که زحمات وکلاى محترم از یک طرف وهمدلى و تلاش‌هاى قانونى و به حق ما شاگردان آقاى طاهرى از طرف دیگر مورد توجه مراجع محترم تقلید و مقام محترم رهبرى و مسئولین قرار گرفته و شاهد برائت کامل عزیزمان خواهیم بود.

گفتنی است تعداد بسیاری از شاگردان محمدعلی طاهری، ضمن ابراز نگرانی از سلامت جسمانی استاد خود در زندان، طی تجمعات متعددی در داخل و خارج کشور، خواهان رویت آقای طاهری و اطمینان از سلامتی وی شده‌اند که تاکنون مقامات مسئول در این‌باره واکنشی را از خود نشان نداده‌اند.

سحام نیوزنظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.