تازه‌ها
16 بهمن 1394

بازداشت فرزند آیت‌الله نکونام و دو تن از شاگردان وی

فرزند آیت‌الله محمدرضا نکونام و دو تن از شاگردان وی در حالی بازداشت شدند که اواخر دی ماه این مدرس دربند حوزه‌ی علمیه قم به طور ناگهانی از زندان اوین به زندان قم منتقل شده است.

فرزند آیت‌الله محمدرضا نکونام و دو تن از شاگردان وی در حالی بازداشت شدند که اواخر دی ماه این مدرس دربند حوزه‌ی علمیه قم به طور ناگهانی از زندان اوین به زندان قم منتقل شده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، ماموران امنیتی و دادگاه ویژه روحانیت با یورش به منزل حجه‌الاسلام والمسلمین مهدی نکونام فرزند آیت‌الله محمدرضا نکونام وی را بازداشت کرده و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

ماموران با حضور در منزل آیت‌الله نکونام که محل کار وی نیز بود و همچنین فرزندش به تفتیش آنجا پرداخته و هر چه از بازرسی های پیشین باقی مانده بود را با خود ببرند. ایجاد فضای رعب و وحشت در خانواده باعث شد که وضعیت جسمی همسر مهدی نکونام بحرانی شده و وی بلافاصله به اورژانس منتقل شود.

همچنین در خبری دیگر گزارش شده که حجه‌الاسلام والمسلمین خادمی مدیر سایت «عشق مردم» و برادر همسر وی حجه‌الاسلام والمسلمین رضا زارع از شاگردان آیت‌الله نکونام نیز بازداشت شده‌اند. سایت «عشق مردم» روز گذشته فیلتر شده بود.

بر اساس گزارش‌ها یکی از اهداف این بازداشت‌ها و ایجاد فضای رعب اطلاع‌رسانی‌های مستمر درباره‌ی وضعیت آیت‌الله نکونام است که ماموران در تلاش هستند بدانند اخبار چگونه به سایت‌ کلمه منتقل می‌شود.

آیت‌الله نکونام، استاد حوزه علمیه که از یک سال قبل بدون اعلام دلیل زندانی است، اواخر دی ماه سال جاری بدون اعلام قبلی از زندان اوین تهران به زندان مرکزی قم (لنگرود) منتقل شد.

آیت الله نکونام اولین بار در دی ماه سال گذشته، پس از آنکه از مواضع آیت الله مکارم شیرازی علیه اینترنت پرسرعت انتقاد کرد، بازداشت شد. هرچند مکارم چندی بعد، ارتباط خود با این موضوع را رد کرد.

با این حال آیت الله نکونام بدون شاکی خصوصی و در دادگاهی که هیچ جزئیاتی از آن تاکنون برای افکار عمومی روشن نشده، به دو سال حبس محکوم شده که پس از اعتراض دادستانی، به پنج سال افزایش پیدا کرده است.

وی در پایان سال گذشته، در پی وخامت حالش پس از سکته مغزی از زندان آزاد شد. اما انتشار مطلبی در روزنامه قانون در فروردین ماه به بازداشت دوباره وی منتهی شد.

نکونام از آن زمان در زندان به سر می برد و سختگیری های ویژه ای همچون ممنوعیت گهگاه ملاقات با خانواده و ممانعت از اعزام به مراکز درمانی به بهانه نپوشیدن لباس زندان نیز از سوی مسئولان بر وی اعمال می شود.

کلمه

 

 


نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.