تازه‌ها
10 فروردين 1399

وضعیت نگران کننده حسین سپنتا در زندان عادل آباد در پنجاه و سومین روز اعتصاب غذا و هشدار در خصوص وضعیت جسمی وی

zendanian siasi 687167899 a6f9c

حسین سپنتا زندانی عقیدتی در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده پزشکی خود، دست به اعتصاب غذا زده استبنا به گزارش ها، این زندانی زرتشتی، که پیشتر در سال ۷۹ به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده بود، مجددا در سال ۹۲پس از بازگشت از خارج کشور، برای دومین بار توسط این نهاد امنیتی و اطلاعاتی بازداشت و در دادگاهی فرمایشی و بدون حضور وکیل مدافع، به ۱۳ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

آقای سپنتا در حالی به این حکم سنگین محکوم شده که در سال ۷۹ در بازداشتگاه اطلاعات سپاه و زیر شکنجه، از ناحیه قفسه سینه و نخاع دچار آسیب جدی شده بود و نیمی از توان حرکتی خود را از دست می دهد.

این زندانی عقیدتی در ششمین سال زندان و محکومیت خود و از ۵۲ روز پیش در اعتراض به بلاتکلیفی و عدم رسیدگی به پرونده اش، دست به اعتصاب غذا زده است.

در ماه های گذشته و وقوع موارد مشابه از جمله درگذشت وحید صیادی نصیری در زندان لنگرود قم در پی اعتصاب غذای ۶۰ روزه، و نیز کشته شدن علیرضا شیرمحمدی در زندان فشافویه توسط مجرمان عادی و عدم رسیدگی مسئولان، نگرانی ها در خصوص زندانیان سیاسی و عقیدتی محبوس در زندان های ایران افزایش یافته است.نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.