تازه‌ها
20 ارديبهشت 1399

با پایان مرخصی؛ رضا عچرش به زندان شیبان اهواز بازگردانده شد

 

سطسسیسی ffde0

رضا عچرش، شهروند اهل سوسنگرد امروز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت با پایان ایام مرخصی بازداشت و به زندان شیبان اهواز بازگردانده شد. آقای عچرش پیشتر با تودیع قرار وثیقه به مرخصی استعلاجی اعزام شده بود


.

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۴اردیبهشت ۱۳۹۹، رضا عچرش، شهروند اهل سوسنگرد با پایان ایام مرخصی بازداشت و به زندان شیبان اهواز بازگردانده شد.

بازداشت آقای عچرش در زمان مراجعه به شعبه ۸ دادگاه انقلاب اهواز جهت تکمیل مدارک پزشکی و تمدید مدت مرخصی استعلاجی صورت گرفته است. این زندانی پیشتر با تودیع قرار وثیقه ۱ میلیارد تومانی به مرخصی اعزام شده بود.

آقای عچرش در مدت مرخصی دو عمل‌ جراحی فتق و بریدن قسمتی از روده‌ را انجام داده است. به گفته یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی، آقای عچرش نیازمند انجام عمل جراحی چشم نیز بوده و با بازگشت به زندان، درمان او ناتمام ماند. گفته می‌شود وی از بیماری دیسک کمر و بیماری عضلانی نیز رنج می‌برد.

رضا عچرش در مردادماه ۹۵ توسط نیروهای امنیتی در سوسنگر بازداشت و پس از حدود ۳ماه با پایان مراحل مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان شیبان اهواز منتقل شد.

رضا عچرش نهایتا توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضی زارع از بابت اتهامات جاسوسی، همکاری با یکی از گروههای مخالف نظام و تبلیغ علیه نظام” به ۱۱سال حبس که قسمتی از آن به تعلیق درآمده است، محکومشد.

رضا عچرش، ۳۵ ساله، فرزند سعید و از اهالی شهرستان سوسنگر در استان خوزستان است.نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.