تازه‌ها
28 ارديبهشت 1400

«رضا زعیمی» از دگراندیشان مسیحی غیرتثلیثی به ۹ ماه زندان محکوم شد

رضا زعیمی اوایل بهمن سال ۹۹ در دادگاه بدوی به یک سال و شش ماه حبس و دو سال منع خروج از کشور محکوم شد اما در دادگاه تجدید نظر حکم زندان او به ۹ ماه کاهش یافت.

 

 

- گزارش‌ها حاکی است بر اساس حکم دادگاه تجدید نظر «رضا زعیمی» از دگراندیشان مسیحی غیرتثلیثی به دلیل اتهام «تبلیغ علیه نظام از طریق تبلیغ مسیحیت تبشیری» به ۹ ماه حبس و دو سال منع خروج از کشور محکوم شد.
رضا زعیمی ۴۰ ساله ساکن کرج است که چهارم اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ در دادگاه تجدید نظر محکوم شد.
به گزارش سازمان ماده ۱۸ نامبرده هفتم آذرماه ۱۳۹۹ در نزدیکی محل سکونتش توسط لباس شخصی‌ها دستگیر شد و همانجا به او دستبند و چشم‌بند زدند و به مکان نامعلومی منتقل شد و بعد از چهار ساعت به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شد.
وقتی زعیمی بازداشت بود مأموران امنیتی به منزلش هجوم بردند و آنجا را تفتیش کردند. به مدت هشت روز وی حق تماس با بیرون از زندان را نداشته و هیچکس از وضعیت وی خبر نداشت و مدت ۱۰ روز در حبس بود.
زعیمی با دستور محمد عنبری قاضی دادسرای عمومی انقلاب ناحیه کرج به قزلحصار منتقل می‌شود و یک هفته بعد با وثیقه ۶۰ میلیون تومانی آزاد می‌گردد.
او ششم بهمن ماه ۱۳۹۹ به دادگاه فراخوانده شد و قاضی شعبانی رئیس شعبه ۴ دادگاه انقلاب کرج وی را به اتهام «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» از طریق «تبلیغ مسیحیت تبشیری» به یک سال و شش ماه حبس و دوسال ممنوع الخروجی محکوم کرد.
در نهایت او فرجام خواهی کرد تا اینکه دادگاه تجدیدنظر به ۹ ماه حبس و دو سال ممنوع الخروجی حکم داد.

محبت نیوز

 نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.