تازه‌ها
10 مرداد 1400

«حامد عاشوری» از مسیحیان غیرتثلیثی برای اجرای حکم حبس به زندان رفت

 

به نظر می‌رسد همزمان با ادامه اعتراضان ضدحکومتی در ایران موج تازه‌ای از فشار بر مسیحیان نیز آغاز شده است که می‌تواند از نخستین پیامدهای انتصاب “غلامحسین محسنی اژه‌ای” به عنوان رئیس قوه قضائیه باشد.

 

گزارش‌های دریافتی از ایران حاکیست «حامد عاشوری» از مسیحیان غیرتثلیثی پنجم مرداد ماه، برای اجرای حکم ۱۰ ماه زندان خود را به بازداشتگاه مرکزی کرج معرفی کرده است.
سازمان مسیحی «ام ای سی» با اعلام این خبر گزارش داد این شهروند مسیحی، پیش از رفتن به زندان در پیامی ویدیویی پس از توضیح مختصر در مورد اذیت و آزاری که به دلیل باورهای دینی خود متحمل شده گفت «شکر برای این جفا، و عیسی مسیح که مرا لایق دانست فرزندنش باشم.»
حکم ۱۰ ماه حبس حامد عاشوری شنبه پنجم تیرماه ۱۴۰۰ در دادگاه تجدیدنظر تایید شد. این نوکیش مسیحی پیامی دریافت کرده بود که تا ۱۰ روز آینده فرصت دارد خود را برای اجرای حکم به زندان معرفی کند.
مأموران امنیتی چهارم اسفند ماه ۱۳۹۷ حامد عاشوری را در فردیس کرج وقتی که در حال خروج از منزل بود بازداشت کردند. او ۱۰ روز در زندان «رجایی شهر» بازداشت بود و سپس به زندان قزل‌حصار منتقل شد و دو روز نیز در آنجا محبوس بود.
در مدت بازداشت ماموران امنیتی او را بازجویی کردند و تعدادی از آنها نیز برای تفتیش به منزل او رفتند. عاشوری پس از ۱۲ روز حبس به‌طور موقت آزاد شده بود.

محبت نیوز

 نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.