تازه‌ها
18 مرداد 1394

بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا درباره حکم اعدام محمدعلی طاهری

وزارت امور خارجه امریکا در واکنش به حکم اعدام محمدعلی طاهری بینیان‌گذار عرفان حلقه واکنش نشان داد. 

به گزارش «آمدنیوز»، وزارت امور خارجه آمریکا در بخشی از این بیانیه آورده است: «ما معتقدیم آقای طاهری، که از ماه اکتبر سال ۲۰۱۱ به اتهام «توهین به مقدسات اسلامی» در زندان اوین در سلول انفرادی زندانی بوده است، این حکم را در پاسخ به استفاده از حقوق آزادی ادیان و آزادی بیانش دریافت کرده است. محکوم کردن یک شهروند به مرگ به خاطر به کارگیری این آزادی‌ها، نشانه نقض شدید حقوق آن شهروند می باشد.»

متن بیانیه وزارت امور خارجه امریکا که در وب‌سایت حلقه نیوز منتشر شده، به شرح زیر است:

ما عمیقا نگران گزارش‌های رسیده هستیم که دادگاه انقلاب در ایران محمدعلی طاهری، بنیان‌گذار یک جنبش معنوی، را به اتهام «فساد فی الارض » به اعدام محکوم کرده است. ما هم‌چنین نگران تعدادی از پیروان این جنبش هستیم که بر اساس گزارش‌ها، برای به اصطلاح جرائم مبهم مشابه به زندان محکوم شده‌اند. توانایی شهروندان برای به کار گرفتن حقوق آزادی دینی‌شان و حقوق بیان‌شان از اصول اساسی حقوق بشر می‌باشد که در سراسر جهان شناخته شده‌اند و در قوانین بین‌المللی درج شده‌اند.

ما معتقدیم آقای طاهری، که از ماه اکتبر سال ۲۰۱۱ به اتهام «توهین به مقدسات اسلامی » در زندان اوین در سلول انفرادی زندانی بوده است، این حکم را در پاسخ به استفاده از حقوق آزادی ادیان و آزادی بیانش دریافت کرده است. محکوم کردن یک شهروند به مرگ به خاطر به کارگیری این آزادی‌ها، نشانه نقض شدید حقوق آن شهروند می باشد.

ما از دولت ایران می‌خواهیم تا حکم اعدام آقای طاهری را لغو کرده و یک دادرسی کامل در اختیار وی قرار دهد و از آزادی عقیده و بیان برای شهروندانش حمایت کند.

آمدنیوز



نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.