تازه‌ها
03 اسفند 1393

تحصن طلاب حوزه علمیه قم دراعتراض به ادامه بازداشت آیت الله نکونام

صبح روزشنبه دوم اسفندماه ۱۳۹۳ تعدادی از شاگردان آیت الله «محمدرضا نکونام» از علمای برجسته قم در حوزه علمیه این شهرتحصن کرده و خواستار شفاف سازی مسئولین دادگاه ویژه روحانیت درباره ادامه بازداشت این استاد اخلاق حوزه شده اند.

بنا به گزارش ارسالی به سحام، بازجویان«آیت الله محمدرضا نکونام» در تلاش‌اند که پرونده سازی برای این استاد حوزه را در مرحله جدیدی پیگیری کنند و فساد اخلاقی را در پرونده وی قرار دهند.

گفته می‌شود برای این منظور بازجویان تلاش بسیاری را انجام داده اند تا از شاگردان و مرتبطان این استاد حوزه علمیه قم با تهدید و فشار امنیتی پرونده سازی اخلاقی کنند و آن‌ها راوادار سازند تا علیه استاد خود اخذ اعتراف کنند.

این تهدیدها و پرونده سازی‌ها تا جایی پیش رفته که چندین زن با تلفن‌های شاگردان آقای نکونام تماس گرفته اند تا با ایجاد قرارهای دوجانبه، زمینه را برای پرونده سازی علیه این شاگردان فراهم کرده و سپس آن‌ها را برای اعترافات دروغین علیه محمدرضا نکونام تحت فشار امنیتی قرار دهند.

براساس اطلاعات سحام، روزانه چندین روحانی حکومتی با صرف ۱۵ ساعت تلاش برای مباحثه با این استاد حوزه علمیه قم در سلول انفرادی زندان، تلاش کرده اند تا نظرات نوین این عالم فقهی را تغییر دهند، اما موفق به این کار نشده اند.

فشارها براین عالم دینی، خانواده و شاگردان وی ادامه دارد تا پرونده سازی علیه این عالم بزرگ شیعه را به نتایج مورد دلخواه حاکمیت سوق دهند.

پیش تر دو تن از طلاب حوزه علمیه قم دراین خصوص بازداشت شده اند و طلاب زیادی نیز برای اخذ اعتراف دروغ علیه این استاد حوزه تحت فشار قرار گرفته اند.

گفتنی‌است محمدرضا نکونام به عنوان پیشنهاد دهنده طرح «جرم انگاشته شدن جنگ و خشونت درجهان» است و در مباحث درسی خود خواهان گسترش مهربانی در اموراجتماعی بوده است.

محمدرضا نکونام دراردیبهشت ۱۳۹۳ در دیدار دانشجویان فرانسوی با ویگفته بود: «جنگ و خشونت بزرگترین سرطان دنیای امروز است که مجال زندگی را از بشر گرفته است. شما جوانان به دنبال تصویب قانونی در مجامع بشری باشید تا براساس آن جنگ و خشونت توسط هر گروه، جریان، کشور، ملیت، دین و مذهبی جرم شناخته شود.»

وی همچنین با انتقاداز ترویج خشونت و بی اخلاقی در جامعه و با استناد به آیهٔ ۲۸۶ سوره بقره، جامعه ی ایمانی را جامعه ای دانسته که در آن مؤمنان حتی بغض کفار را هم به دل ندارند.

پیش تر سحام برای نخستین باربازداشت این عالم مشهور و استاد حوزه علمیه قم را اطلاع رسانی کرده بود.

 نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.