تازه‌ها
11 ارديبهشت 1394

تجمع در حاشیه دادگاه بنیانگذار عرفان حلقه در تهران و بازداشت تعدادی از طرفداران او

گزارش‌ها از تهران حاکی است که در حاشیه برگزاری دومین جلسه محاکمه محمدعلی طاهری، بنیانگذار "عرفان حلقه" به اتهام فساد فی الارض، گروهی از طرفداران او تجمع کردند که عده‌ای از آنها بازداشت شده‌اند.

خبرگزاری فارس نوشته است که بازداشت شدگان، مربیان گروه عرفان حلقه هستند که پیشتر حکم قضایی علیه آنها صادر شده بود.

طرفداران آقای طاهری و عرفان حلقه در شبکه های اجتماعی ویدیوهایی منتشر کرده اند که به گفته آنها وضعیت امنیتی را در خیابان های اطراف دادگاه نشان می دهد.

در صفحه های فیسبوکی که توسط طرفداران آقای طاهری اداره می شود هم خبر بازداشت تعدادی از علاقه مندان او تأیید شده است.

به نوشته خبرگزاری فارس، جلسه امروز دادگاه با حضور آقای طاهری (که محکومیت قبلی خود را به جرم توهین به مقدسات در زندان اوین می گذراند) و وکلای مدافع او برگزار شده است.

فارس نوشته است که سه تن از مراجع تقلید شیعه، در پاسخ به استفتایی، آقای طاهری و معتقدان به عقاید او را "مرتد" خوانده اند، اما متن این استفتاء منتشر نشده است.

طرفداران آقای طاهری در شبکه های اجتماعی نوشته اند که قاضی دادگاه اعلام کرده که جلسه امروز آخرین جلسه محاکمه خواهد بود و قرار شده است که وکیلان مدافع، باقیمانده دفاعیات خود را به صورت مکتوب در اختیار دادگاه قرار دهند.

محمدعلی طاهری در سال ۱۳۸۹ توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران و به اتهام اقدام علیه امنیت کشور دستگیر و پس از ۶۷ روز بازجویی در بند ۲ الف (متعلق به سپاه) زندان اوین به قید وثیقه آزاد شد.

او در اوایل سال ۱۳۹۰ مجددا به اتهام "ارتداد، محاربه، توهین به مقدسات، فساد فی الارض و سب النبی" دستگیر و زندانی شد.

بی بی سی  فارسینظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.