تازه‌ها
25 ارديبهشت 1396

برگزاری کارگاه‌های مسیحیت ستیزی در مشهد

کارگاه نقد و بررسی کتاب مقدس و چگونگی مقابله با گسترش مسیحیت برای آشنایی طلاب و حوزویان مشهد با روش‌های مسیحیت ستیزی برگزار شد.

جمهوری اسلامی با شیوه‌های مختلف سعی در مقابله با گسترش روزافزون مسیحیت بین جوانان دارد. این در حالیست که حکومت برای مقابله با ترویج مسیحیت در ایران میلیاردها تومان هزینه فیلترینگ سایت‌ها و ارسال پارازیت بر روی شبکه‌های مسیحی می‌کند تا در مقابل موج گرویدن شهروندان به خصوص جوانان به مسیحیت را بگیرد.

به نوشته این وب‏سایت «چالش‌ها و شبهات موجود مسیحیان در زمینه کتاب مقدس و آموزه‎های مسیحی به ویژه در دوران معاصر، از جمله مسائلی بود که در این جلسات مورد بررسی قرار گرفت و شواهدی از سخنان اندیشمندان مسیحی در این زمینه ارائه گردید».
در این گزارش ادعا شده که در این کارگاه لزوم نگرش تطبیقی بر آموزه‌های اسلامی و مسیحی برای نشان دادن برتری آموزه‌های اسلامی برآموزه‌های مسیحیت از دیگر مسائلی بود که این دوره مورد تاکید گرفت.

 

در کنار بودجه‎هایی که نهادهای دینی برای مسیحیت ستیزی خرج می‎کنند و صرف ساخت برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی برای تقابل با مسیحیت می‌شود و یا با انتشار ده‌ها جلد کتاب ضد مسیحی با محتوای نادرست و غیرواقعی که برای انسداد در مسیر بشارت کلام خداوند منتشر می‎شود میلیاردها تومان از بودجه کشور نیز صرف نهادها و سازمان‌های اسلامی می‌شود تا جوانان دلزده از اسلام را به سمت خود جلب کنند.

شایان ذکر است مشهد از جمله شهرهایی مذهبی می باشد که بارها مراجع بلند پایه از گسترش مسیحیت در آن ابزار نگرانی کردند.

محبت نیوزنظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.