تازه‌ها
26 آذر 1396

با نزدیکی به ایام کریسمس خبرگزاریهای دولتی از بازداشت تعدادی از مسیحیان خبر دادند

یک منبع به آگاه که نامی از آن برده نشده به یک خبرگزاری دولتی گفته در یک کار اطلاعاتی، بازرسان صنفی تعدادی از مسیحیان که در بازار و اقتصاد ایران اخلال ایجاد نموده اند را دستگیر کرده‎اند.

به گزارش«محبت نیوز» خبرگزاری دولتی ایرنا، روز سه‏ شنبه ۲۱ آذر ماه سالجاری به نقل از یک منبع آگاه مدعی شد که «عناصر یکی از فرقه‎های انحرافی مسیحیت که مشغول تبلیغ این فرقه و فعالیت برای اخلال در نظام اقتصادی و بازار بودند در کرج دستگیر شدند».
در این خبر آمده بود «اشراف بازرسان امور صنفی استان البرز منجر به برخورد با تخلفات چندین واحد صنفی شد که با بررسی‎های صورت گرفته مشخص گردید این افراد از عناصر وابسته به یکی از فرقه‎های انحرافی مسیحیت بوده و در تبلیغ و ترویج این فرقه فعالیت داشته‎اند که برخی از عناصر شاخص آنها، دستگیر شدند».
این منبع آگاه به خبرگزاری حکومتی گفته «با ردیابی اطلاعاتی انجام شده چند تن از عناصر وابسته به این فرقه انحرافی که اقدام به تبلیغ این فرقه در کشور کرده و از کشورهای خارجی هدایت می‎شدند، در استان البرز مورد ضربه قرار گرفته و دستگیر شدند و واحدهای تجاری این عناصر که با فعالیت در زمینه برهم زدن بافت اعتقادی کشور، به تخلفات اقتصادی و قاچاق کالا نیز مبادرت داشتند، با هوشیاری بازرسان امور صنفی، پلمب شد».
بازداشت افراد و پلمپ اماکن کسب و کار
در همین حال یک منبع مطلع در این باره به «محبت نیوز» گفت:” روز سه شنبه ۲۱ آذرماه ۱۳۹۶ نیروهای امنیتی در استان البرز خانه های چند دگراندیش مسیحی غیرتثلیثی ساکن کرج را مورد بازرسی قرار دادند.
“نیروهای امنیتی به ۶ منزل مراجعه کردند، در دو واحد از این منازل جلسات کلیسای خانگی در حال برگزاری بود که ماموران ضمن تفتیش منزل، موبایل و تبلت و لب تاپ افراد را ضبط کردند، همچنین تعدادی کتاب مقدس، جزوات مسیحی و تعدادی تصاویر مسیحی را نیز توقیف و با خود بردند.
در دو منزل دیگر که بعنوان کلیسای خانگی جلساتی در حال برگزاری بود، ماموران امنیتی چهار تن از این افراد را به نامهای “میلاد گودرزی، علیرضا نورمحمدی، شهاب الدین شاهی و امین خاکی” را بازداشت نمودند.

بازداشت شدگان پس از دستگیری با خانواده هایشان تماس کوتاهی داشته و از سلامت شان آنان را مطلع ساخته اند. گفتنی است احتمال می رود بازداشت شدگان به بازداشتگاه اطلاعات رجایی شهر کرج منتقل شده باشند.
از سوی دیگر گفته شده ، همزمان با تفتیش منازل و بازداشت این چهار دگر اندیش مسیحی غیر تثلیثی در کرج، نیروهای امنیتی به دو باب مغازه متعلق به این افراد نیز مراجعه کردند که یک باب آن در فردیس کرج متعلق به میلاد گودرزی یکی از بازداشت شدگان است.
گفته می شود ماموران امنیتی ضمن تفتیش مغازه ها و ضبط و توقیف زیادی از کالاهای کیف و کفش موجود در یکی از اماکن کسب، اقدام به پلمب این مکانها نمودند. علت پلمب این مغازه ها تداخل صنفی و گران فروشی عنوان شده و در یکی از آنان یک جلد انجیل – کتاب مقدس مسیحیان- و لپ تاب نیز مصادره شده است.
شایان ذکر است امین خاکی، پیش تر نیز در تیرماه سال جاری به محل اداره اطلاعات شهر کرج احضار شده بود. این نوکیش مسیحی در سال ۹۲ نیز به همراه ۶ تن از دیگر همفکرانش بازداشت شده بود. وی به تازگی مدت محکومیت خود را در زندان اهواز به پایان رساند.

محبت نیوز

 نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.