تازه‌ها
03 تیر 1397

وضعیت نامعلوم یک رهبر کلیسای خانگی پس از ماهها بازداشت

وی به اتهام برگزاری مراسم عشاء ربانی و تشکیل کلیسای خانگی و برگزاری مراسم دعا توسط اطلاعات حوزه بابلسر شناسایی و بازداشت شد.

محمدعلی یساقی» از رهبران کلیسای خانگی ساکن قائمشهر در۳۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ به اتهام برگزاری مراسم عشاء ربانی و تشکیل کلیسای خانگی و همچنین برگزاری مراسم دعا توسط اطلاعات حوزه بابلسر شناسایی و بازداشت شد.
این نوکیش مسیحی پس از تحمل ۱۵ روز حبس در سلول انفرادی بدون حکم رسمی و تفهیم اتهام به زندان «متی کلا» بابل منتقل و همچنان بلاتکلیف در زندان بسر می برد.
نامبرده پس از بازداشت توسط ماموران امنیتی، اطلاعات دقیقی از وضعیت و سلامتی‌ وی دردست نیست.
«محمدعلی یساقی» که در بین ایماندارن مسیحی شمال کشور با نام (استیفان) شناخته می شود از بیست سال پیش به مسیحیت گرویده است.
این منبع آگاه همچنین به «محبت نیوز» گفته است احتمال می رود دادگاه این رهبر کلیسایی در چهارم تیرماه سالجاری در مازندران تشکیل شود.
بسیاری از خانواده‎های بازداشت شدگان به خصوص آن دسته شهروندانی که با اتهامات امنیتی و سیاسی و عقیدتی روبه هستند تا مدت‎ها پس از بازداشت هیچ ارتباطی حتی تلفنی نمی‎توانند با خانواده‎های خود داشته باشند و به آن‎ها اجازه داده نمی‎شود از حق داشتن وکیل استفاده کنند.

بسیاری از زندانیان ماه‎ها در سلول انفرادی بسر می برند که مصداق «شکنجه روانی » است و در آنجا تحت بازجویی قرار می‎گیرند و سپس به دادگاه معرفی می‎شوند. این در حالیست که در سال‎های اخیر دادگاه‎های انقلاب اسلامی احکام سنگینی برای مسیحیان صادر کرده است.
در تازه‌ترین “گزارش آزادی مذهبی” وزارت خارجه آمریکا که در روز سه‌شنبه ۲۹ مه ۲۰۱۸ منتشر شد از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری یاد شده که آزادی‌های مذهبی در آنها نقض می‌شوند.
نام جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۹۹۹ در فهرست گزارش سالانه آزادی مذهبی آمریکا در ردیف “کشورهای موجد نگرانی‌های خاص” قرار دارد.
بر اساس این گزارش از سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷) بدین سو، پیروان بسیاری ازمذاهب به دلیل تبعیض‌ها و فشارهای حکومت جمهوری اسلامی علیه اقلیت‌های مذهبی، مجبور به ترک وطن خود شده‌اند. تمام قوانین در ایران بر اساس شریعت شیعی اسلام وضع شده‌اند و خروج از دین اسلام به جرم “محاربه” مجازات سخت در پی دارد.

محبت نیوزنظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.